#visitkosovo

🇦🇱Shpella e Gadimes-Prishtine-Prizren 🇦🇱 🇦🇱Data: 28 Nëntor 🇦🇱 🇦🇱Cmimi:2200 leke/personi🇦🇱 . Rezervoni ne:📲 0685681759/0693123392 (WhatsApp sms) ose Dm📲📱 . 📌Te perfshira ne cmim: 1-Transporti vajtje-ardhje 2-Guida 3-Foto gjate udhetimit dhe shume kenaqesi 📸😊 . . 📌Programi📃 📍Nisja ne mengjes nga Tirana ne oren 6:00 perballe Pallatit te sportit Asllan Rusi. 📍 Ndalese ne Kukes per kafen e mengjesit. 📍 Me pas vazhdojme rrugen drejt doganes se Morines. 📍Pas procedurave doganore vazhdojme rrugen drejt Shpelles madheshtore te Gadimes. 📍Pas vizites se shpelles nisemi drejt Prishtines. 📍Shetije dhe kafe ne Prishtine per rreth 2 ore. 📍Rreth ores 13:30 nisemi nga Prishtina per ne Prizren ku do konsumojme dreken (do kemi dhe muzike) . 📍Me pas behemi gati per tu nisur drejt Tiranes pas nje super eksperience 👌 📍Kthimi ne Tirane rreth ores 21:00 . . Cfare duhet te keni me vete: 1-Karte ID ose Pasaporte 2-Buzeqeshjen dhe energjine tuaj 😄 ⚠️rezervimi mbyllet ne momentin qe kryhet pagesa ⚠️ . Nuk perfshihet ne cmim pagesa 2€ per tu futur brenda ne shpelle ⛔ . #beautifulalbania #explorealbaniaguide #explorealbania #travel #travelguide #visitalbania #visitkosovo #prishtine #gadime #lipjan #prizren #joinus @beautiful_albania01 @explore_albania_guide


1💬Normal

🍁Zip-Line Rugove-Ujevara e Drinit te bardhe & shpella e Radacit (bukuroshes se fjetur) kete te diele 2200 leke/person 🍁😍 . . Rezervoni ne📲 0685681759/0693123392 ose Dm @beautiful_albania01 📲 . . #beautifulalbania #ujevaraedrinit #beautifulalbaniaadventure #rugove #kosove #visitalbania #visitkosovo #peje #zipline #ziplinemerimangat #joinus


1💬Normal

MIRË SE VINI! 24 Nëntor 2019 - Sky Hotel ka nderin të fillojë shërbimin drejt atyre që kanë më së shumti rëndësi, mysafirëve tanë. . . . #grandopening #openingday #openingsoon #twodaysleft #skyhotel #hotel #rooftophotel #rooftop #travelphotography #besthotels #hotelview #castle #prizrencity #visitprizren #visitkosovo #balkanhotels #kosovohotels #bookyourstay #booking #skyhotelprizren #restaurantsky


1💬Normal

@guidesinkosovo is the voice of professional tour guides of Kosovo. It recently became associate member if the European Federation of Tourist Guides Association (FEG). These days, representatives of @guidesinkosovo are attending the he 21st Annual Meeting of FEG, promoting the country and raising the profile of this profession. . . . . #kosovo #visitkosovo #destinationkosovo #guides #tourism #tourguide #wanderlust


0💬Normal

Balkans, a fascinating and very diverse region in Southeast Europe. Don't miss the chance to visit those countries. #visitbalkans #explorebalkan #visitmontenegro #visitkosovo #visitalbania #visitmacedonia #photographylover #naturelover #travelaround #traveltour #love #skiingseason #holidayseason


0💬Normal

Quechua Shrat i varur (hammock) Qmimi Promocional 22€ 🏕 Transporti falas në të gjith Kosovën. #outdoorstoreks #kosova #prizren #prishtina #gjakova #hikingnjeri #prizreniqytetiim #visitkosovo


0💬Normal

Just when we thought Prishtina is cool enough, mini-libraries 📚 started to pop up in different neighborhoods with a variety of books to read for all citizens, from 8 to 80 year olds 👧🏻👴🏼. . Rules: 1. Take a book from the shelf 📕 2. Leave another one you have already read 📗 3. Keep doing the same until there are no more books left in the city to read 🔁 . Now, if we all did that, we’d end up with a very well-read community 🧠. How cool would that be 🤩? - Sa kem tu menu që Prishtina osht boll ‘cool’ (🥴), veç kur ja nisën me dalë mini-bibliotekat 📚 n'lagje t'ndryshme t'qytetit me libra t'llojllojshëm për krejt qytetarët, prej 8 deri në 80 vjeç 👧🏻👴🏼. . Rregullat: 1. Merre ni libër prej raftit 📕 2. Leje ni libër tjetër që tashmë e ke lexu 📗 3. Vazhdo me bo t'njejtin sen derisa nuk metet libër n'qytet pa u lexu 🔁 . Tash, nëse e bojmë krejt qat sen, mrrijmë me u bo ni komunitet shumë i lexushëm 🧠. Parameno sa lezet ish kon 🤩? . 📸: @flakon.zharku 📍: Lagjja Dardania . . #prishtina #myprishtina #instaprishtina #kosovo #visitkosovo #balkans #visitbalkans #europe #visiteurope #balkanstravel #travel #bbctravel #center #citycenter #citycentre #mycity #library #minilibrary #book #books #bringoneleaveone #bringabooktakeabook #neighborhood #neighbourhood #community #wellread #8to80 #8to80cities


6💬Normal

🍁Vjeshtë në Rugove ZIP-LINE - UJËVARA E DRINIT TË BARDHË - SHPELLA E RADACIT (BUKUROSHES SË FJETUR)🍁. 🍁Cmimi: 17€/Personi. 🍁DATA: 29 Nentor 🍁 📖 PROGRAMI. 📍Nisja nga Durresi në orën 05:30 tek stacioni trenit 📍Ndalese per kafe gjate rruges. 📍Më pas i drejtohemi Doganës së Morinës për procedurat doganore. 📍Pas procesurave doganore nisemi drejt Grykës së Rugovës kur përgatitemi për të bërë ZIP-LINE. 📍Pas eksperiencës fantastike të ZIP-LINE nisemi drejt Shpellës së mrekullueshme të Radacit(Bukuroshes së Fjetur). 📍Më pas vizite te ujevara e Drinit te bardhe ku do konsumojme dhe dreken. 📍Nisemi per Durres 📍Kthimi në Tiranë rreth ores 21:30. . Ne cmim perfshihet . 📌Transporti vajtje-ardhje. 📌Shëtitjet sipas programit. 📌Guida shoqeruese. . . ⚠NË ÇMIM NUK PËRFSHIHET. 👉ZIP-LINE 10€/Personi. 👉Hyrja tek Shpella e Radacit 2€/Personi. 👉Dreka . .⚠ Cfare duhet te keni me vete: Pasaportën ose Kartën e Identitetit. ⚠Fëmijët nën moshën 18 vjeç nëse nuk janë të shoqëruar nga të dy prindërit duhet të pajisen me Prokurë(Deklaratë Noteriale)⚠. . #beautifulalbania #zipline #ujevaraedrinit #rugove #kukes #visitkosovo #travel #shpellaeradacit #beautifulalbaniaguide #peje #visitalbania #travelguide #tourguide #joinus


0💬Normal

Tuesday, 19.06.2018 ~ Pejë In the morning around 11 am I took the bus to Pejë. After collecting the money from all the passengers, the substitute driver passed out candys to everyone. Which I considered a very nice gesture :) Albanian music videos were played on a screen. It was an enjoyable ride. The photos above show my way from the busstation to the hostel. I loved every second of it. Even though I was just walking from A to B, it was really special to me. Crossing the old bazar, i knew it was a good decision to come here and not only visit Prishtina and Prizren. I admired the whole vibe of the bazar. People walking around, fancy dresses everywhere, albanian music blarring from a shop. Normal everyday things like these, are what I enjoy the most when travelling in foreign countries. In Germany it probably would not strike me as special but in other countries it always does. For some reason I can appreciate the joy of the ordinary moment in other places more than at home. . What about you? . . . . . . #visitkosovo #visitkosova #visitpeja #femalesolotravel #dametravellerkosovo #sheroamssolo #visitbalkan #summer2018 #traveldiarykosovo


0💬Normal

Kosovo, year 2011. The sights, stories and friendship that forged in Kosovo will remain imprinted on my mind in years to come. #kosovo #kosovo🇽🇰 #visitkosovo


0💬Normal

Germia Park in Pristina looks amazing covered in autum colors A must visit park if you plan on traveling to Kosovo #travelingsta #tourist #travelingcouple #coupleswhotravel #explore #visit #kosovo #kosova #welcome #visitkosovo #pristina #capitalcity #park #germia #germiapark #explorekosovo #autum #autumnvibes🍁 #colors #orange #yellow #leaves #fall #view


0💬Normal

Kosovo is said by some to be the home of the world's best macchiato. Pristina, Kosovo 🇽🇰 - - - - - #get_out_and_travel #go_and_travel #coffee #coffeeshop #macchiatto #coffeeholic #coffeehouse #cafe #caf #coffeegram #coffeegrams #instamood #coffeebreak #ig_europe #coffeelovers #espressomacchiato #커피 #ig_kosovo #culturetrip #photooftheday #visitkosovo #ig_europe #igerseurope #kosovo #kosovo🇽🇰 #pristina #prishtina #instakosovo #prishtine #imageofkosovo #visitkosova


2💬Normal

Çdo stinë ka ngjyrat e veta😍. Cila është sezona juaj e preveruar? Rezervo online në https://goo.gl/G6UWPG #Autumn #NatureBeauty #beautifulroads #inspiringjourneys #funtravel #visitkosovo #visitalbania #visitmacedonia #visitmontenegro #visitworld #aviskosova 038748427 I 049439777 www.avis-ks.com I info@avis-ks.com


0💬Normal

A unique tourism product is now available to all people visiting Pejë/Peć mountains in western Kosovo. The “Tibetan Bridge” that was inaugurated on 19 November 2019 is currently the longest bridge of this type in the Balkans at 41 meters of length and at 60 meters of height. @marimangatepejes . . . . #tourism #adventure #adrenaline #tibetanbridge #viaferrata #kosovo #visitkosovo #destinationkosovo #visitpeja #natgeo #lonelyplanet #wanderlust #outdoors


0💬Normal

Monday, 18.06.2019 ~ Pristhinë Later that day I went to the Mother Theresa Cathedral again. I wanted to enjoy the view from the sightseeing platform. Initially I did not find the entrance, since there was construction work going on. I asked a friendly looking young man, who was waiting near the church. He was very helpful and accompanied me to the entrance of the tower. It turned out that it was quite easy to find. It could have found it myself, if I had just taken a closer look. Anyway, he beamed at me with a warm-heart and did not make me feel like an idiot ;-) . . And by the way, the view was also very nice. . . . . . #visitprishtina #visitkosovo #visitkosova #kosovaexists #summer2018 #visitbalkan #traveldiarykosovo #sheroamssolo #femalesolotraveller #dametravellerkosovo #mothertheresacathedral


2💬Normal

A beautiful view of the canyon of Prizren. Photo credits: @trekbalkan Try our Kosovo Adventure tour, to enjoy Kosovo in a different way >>> http://ow.ly/kqlI50xeOA9 #kosovoholidays #kosovoholidays #visitkosovo #kosovotrips


0💬Normal

Tag someone you'd wanna get lost with in this beautiful hidden paradise near Tirana 😍 #Repost @erald.halili ・・・ Çermenika Jungle Fest (Travellers Gathering) A small piece of paradise in the middle of the jungle, next to a lake and the mountain, where a traditional house is located in the middle of nowhere and where we met likeminded people and share our amazing experiences! . . . . . #dronaxhi #dronerang #visualdroneart #djiglobal #djialbania #visitkosovo #visitpristina #visitalbania #drone #drones #dronephotography #dronesdaily #droneoftheday #fromwhereidrone #droneglobe #bevisuallyinspired #dronefly #dronestagram #droneshot #dronelife #art #visual #igdrones #picoftheday #performance #visualart #inspiration #visualambassadors


0💬Normal

Me datën 17.11.2019 është realizuar aktiviteti në majën Lugu i Thiut, 2115m. Nisja ishte nga Markgegaj (351m) në ora 07:11h. Gjatësiane shtegut ishte rreth 17km për 10h48min ecje. Koha ishte shumë e përshtatshme me pamje të mrekullueshme në gjitha majet e Valbonës. Në shoqërinë tonë n'a u bashkangjitën edhe djem e vajza nga Japonia, Kili dhe Franca. Ishte aktivitet sfidues me plot humor nga pjesëmarrësit. Gjatë kthimit kemi kaluar edhe nëpërmjet majës së Tallabuqit (1420m). 🇽🇰🇯🇵🇨🇱🇫🇷 #valbonavalleynationalpark #visitalbania #visitkosovo #albanianalps #outdoor #shbsharri


2💬Normal

november...|©photo EVP #visitkosovo #gjakova #visitgjakova


0💬Normal

ngjyra vjeshte...|©photo EVP #visitkosovo #gjakova #visitgjakova


0💬Normal

heart of wood...|©photo EVP #visitkosovo #gjakova #visitgjakova


0💬Normal

october...|©photo EVP #visitkosovo #gjakova #visitgjakova


0💬Normal

Autum...|©photo EVP #visitkosovo #gjakova #visitgjakova


0💬Normal

Vjeshta...|©photo EVP #visitkosovo #gjakova #visitgjakova


0💬Normal

October...|©photo EVP #visitkosovo #gjakova #visitgjakova


0💬Normal

at forest...|©photo EVP #visitkosovo #gjakova #visitgjakova


0💬Normal

God is painter...|©photo EVP #visitkosovo #gjakova #visitgjakova


0💬Normal

the beautiful cave...|©photo EVP #visitkosovo #gjakova #visitgjakova


0💬Normal

Parku i qytetit..|©photo EVP #visitkosovo #gjakova #visitgjakova


0💬Normal

Next Page